Čeká vás zahraniční stěhování na dlouhou vzdálenost, u něhož je jistým předpokladem, že při dlouhé jízdě kamionu po dálnici může snadno dojít k poškození stěhovaných předmětů? Pak byste měli věnovat zvýšenou pozornost mimo jiné právě zabalení věcí do kartonových krabic a balení břemen, které se do krabic již nevejdou.
Krabice – obcházet supermarkety a další obchody, zda nemají nějaké prázdné krabice, není příliš rozumné. Za prvé mohou být krabice poškozené či dokonce kontaminované nějakými chemikáliemi a za druhé vás to bude zbytečně zdržovat. Neztrácejte tím čas, objednejte si krabice v některém z e-shopů, sice za ně zaplatíte, ale budete mít jistotu, že půjde o kvalitní a nepoužitý materiál.
Výplňový materiál – napadá vás, že byste krabice vyplňovali starými časopisy a novinami? Toto je další zásadní chyba, protože tiskařská barva špiní a zapáchá a mohla by nevratně poškodit mnoho vašich věcí. Dejte v tomto směru přednost klasické bublinkové fólii, do té zabalíte téměř všechno včetně porcelánu, keramiky a skla a dalších křehkých předmětů.
Krabice nepřetěžujte – že byste měli krabice označit kvůli přehledu, co v nich je, to je celkem známá věc, ale co byste mohli opomenout, je hmotnost předmětů uložených v krabicích. Nemělo by vás tedy napadnout balit knihy z vaší knihovny do krabice o hraně 80 cm, čímž vznikne objemné zavazadlo o hmotnosti 30 kg, které jeden člověk neunese, a u něhož se snadno protrhne dno. Takto velkou krabici využijte spíše pro balení lehkých lůžkovin a těžké knihy uložte do krabice malých rozměrů. Snažte se vše balit tak, aby maximální hmotnost krabic nepřesáhla 10 až 15 kg.
Balení velkých spotřebičů – to, co se do krabic nevejde, jako je nábytek a jeho rozebrané části a také velké domácí spotřebiče, zabalte do bublinkové fólie, kterou pak ještě obalíte tenkou stretch fólií. Kombinace těchto dvou fólií zajistí bezpečné zabalení takřka jakéhokoli velkého břemene včetně koberců, hudebních nástrojů či svítidel.